נלחמים בשם הצדק 

נלחמים בשם הצדק

 
 
ערוץ 10

קבלו את הטלנובלה החדשה מבית "המורדים", "פלוריסיינטה" ו"קטנטנות", בכיכובם של לואיסיאנה לופילטו ("המורדים") ובנחמין רוחאס ("המורדים" ו"פלורסיינטה"): מסעותיהם והרפתקאותיהם של שלושה לוחמים ואשה אחת למען הצדק ונגד המושחתים והמנוולים בחברה. תקציר הסדרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלמה פירטה – הטלנובלה הארגנטינאית של יוצרת הסדרות המצליחות והמדוברות כריס מורנה, שעד היום הביאה לנו את "המורדים", "פלורסיינטה", "קטנטנות" ועוד. בסדרה מככבים לואיסנה לופילטו (המורדים וכוכבת הפרסומות של שמפו "כיף") ובנחמין רוחאס (המורדים ופלורסיינטה).
 

אז מה קורה ב"אלמה פירטה"?

 
שלושה חברים מחליטים להמשיך את מסורת אבותיהם ולייסד מחדש את הגילדה "ליגת החרבות". הליגה היא איגוד נייטרלי שמטרתו להשליט צדק במקרים של אי-הגינות מוחלטת. מטרת העל של שלושת החברים היא לגלות איפה נמצא שלל חשוב, הלא היא הברקת "עַלְמָה", וגם לטהר את זכר אבותיהם, להמשיך עם הליגה, ואחרי שייוודע להם שהוריהם נרצחו להביא את הרוצח אל דינו.
 
 
בֶניסיוֹ (Mariano Martinez) הנוכל, קְרוּס (Benjamin Rojas) הקוסם והגנב ואִיווָן
(Fabian Mazzei) המהמר הכפייתי הם אלה שמשנים את דרכיהם ומקדישים את חייהם לפצות את האחרים, במידת מה, על אי-הצדק השולט בחברה בה הם חיים.

בניסיו, קרוס ואיוון נלחמים בעשירים ובמושחתים ומענישים אותם בדרכים שונות: כך קורה שאשת המושל המנוולת משלמת בגלל התעללויותיה נגד המשרתים שלה, בכך שהיא "מאבדת" את תכשיטיה הזוהרים והיקרים. כך קורה גם שנוכל-על, שנוהג לרמות אנשים נזקקים ותמימים, אך אף פעם לא נעצר בגלל קשריו הענפים עם מערכת המשפט, נופל בעצמו קורבן להונאה שביצעה הגילדה והופך לחרפה בציבור. הכסף שמשיגים מוחזר לקורבנות הפושע, שבנוסף גולה מעולמו המוכר לו.

כדי להשיג את מטרותיהם, שלושת החברים בונים אסטרטגיות, מגלמים דמויות, ממציאים קשרים ונחלצים ממצבים מסוכנים. לעזרת הצעירים מתגייסת אישה המכונה "צ'ארלי", שהיתה חברה קרובה של האבות שלהם. היא מדריכה אותם ומגלה להם את הסודות הישנים של ההורים.

לגילדה חוקים סודיים משלה, ביניהם אחד האוסר לשאת נשק חם, גירוש מידי למי שהרג אדם אחר, ציווי מוחלט לא לגנוב לטובתם הפרטית אלא תמיד לרווחת הנזקקים, וכן השבועה שנשבעו חברי הליגה שלא להתאהב באותה אשה.
 
 

ואז הגיעו הנשים...

הם היו יכולים להשיג בקלות את המטרות האלה, אילולא היו פורצות אל תוך העלילה אַלֶגְרָה (Luisana Lopilato) וקְלַארָה (Isabel Macedo), שתי נשים יפות למדי. אַלֶגְרָה המרדנית והיומרנית היא בתה של בעל עסקים חזק: גִ'ינוֹ רִיגַאנְטִי, שהיה השותף הרביעי של הליגה הישנה ושבגד בה. אַלֶגְרָה היא עיתונאית ועובדת בעיתון של אִינִיאַקִי, ספרדי ואחיה של מַרִילִין (Elsa Pinilla).
 
אלגרה. מרדנית ויומרנית
 אלגרה. מרדנית ויומרנית   
קְלַארָה היא צלמת ושותפה לעבודה של אַלֶגְרָה. אַלֶגְרָה צריכה להשתתף במסיבה מרהיבה ביאכטה של אביה, לרגל האירוסין שלו לאשה שהיא שונאת: המפתה, החיננית והתמימה כביכול, הגברת הספרדייה מרילין. במסיבה הזאת ישתנה גורלן של אַלֶגְרָה ושל קלארה. אַלֶגְרָה תפגוש את בֶנִיסִיוֹ, קרוס ואִיווָן וכך ייפתח סיפור של מפגשים ומחדלים.

אַלֶגְרָה מתכננת להתרחק מבית אבא. היא שונאת את עסקיו של אביה ורוצה רק להתעסק בעיתונות. לשם כך היא מארגנת נסיעה דרך כל יבשת אמריקה בעקבות דרכו של צֶ'ה גֶווָרָה. זה יהיה מסע של תחקיר עיתונאי אך גם של בריחה, יחד עם קְלַארָה... אבל אבא שלה, גִ'ינוֹ רִיגַאנְטִי, רוצה עבורה עתיד אחר לגמרי שאיננו קשור כלל וכלל לציפיות של אַלֶגְרָה. ג'ינו לא ייתן לאַלֶגְרָה להגשים את חלום המסע.

בֶנִיסִיוֹ יהיה בשביל אַלֶגְרָה הסמל גם של התשוקה, של הכח ושל הגבורה, וגם של השנאה שהיא רוחשת לו בגלל אופיו היומרני, הדומיננטי והבלתי ניתן לשליטה. אִיווָן, מצדו וללא ידיעתו, מסמל את המיסטיקן: הוא זה שמחפש את האמת מעבר לנראה לעין. הוא המהמר שיודע לקבל יותר מכולם את הטלת הפור של הגורל. הוא מאמין במזל ומתקדם במסע רוחני. הוא מזריק את השקפתו המיסטית לאחרים. במסעו יבקר רועים רוחניים, גוּרוּאִים, כהני דתות... הוא יאמץ לעצמו אמונות שונות, מנהגים והרגלים. יחד עם קְרוּס הוא חופשי יותר לשחק משחקים ופתוח לקומדיה. שלושתם יתחילו לראות ולפרש את הסימנים שיובילו אותם למצוא את השלל, ולכן גם לידיעת האמת על עברם והגשמת גורלם. במרוצת הפרקים אַלֶגְרָה תגלה את תפקודה של "ליגת החרבות" ותעשה את הבלתי אפשרי כדי להשתתף במבצעים שלה.
 
קרוס. קוסם וגנב
 קרוס. קוסם וגנב   
אִיווָן, בֶנִיסִיוֹ וקְרוּס מתיישבים במטה הסודי ששמש את אבותיהם, שהוא בית מוזר עם הרבה מלכודות שונות המאפשרות לברוח במהירות ולהיכנס במפתיע. שלושתם יגורו שם, כל אחד עם הדברים האופייניים לו. קְרוּס יהיה שם עם שבע היונים, חמש הארנבות וכל הטריקים שלו. אִיווָן יהיה שם עם הפיזור, השכחה והבלגן שלו. בֶנִיסִיוֹ עם אופיו התקיף. ביחד יהיו כמו פצצה מתקתקת ויותר מפעם אחת צַ'רְלִי תיאלץ להתערב כדי שאלה לא יגמרו את העניינים בכאסח אדיר.

המקום הופך למטה הראשי החדש של גילדת "ליגת החרבות", ושלושת החברים שותפים לחיים מלאי מצבים מצחיקים וגם קונפליקטים שנובעים מהאישיויות הכל כך שונות שלהם. הבלגן של החיים המשותפים מתעצם כשאַלֶגְרָה עוזבת את ביתה. היא משנה את זהותה ומקבלת מקלט אצלם. הם מיואשים אך לא יכולים, או לא רוצים, לסרב לה.

קְלַארָה, הבת של צַ'רְלִי (שהיא האשה המגלה את סודותיה של הליגה הישנה) וידידה של אַלֶגְרָה, היא אשה מאורגנת, שיטתית ושלא מוותרת. שלא כמו אַלֶגְרָה, קְלַארָה בטוחה באהבתה, האהבה שהיא מרגישה כלפי בֶנִיסִיוֹ מאז הרגע הראשון שראתה אותו. היא בעלת חושניות מלאת עוצמה ושונאת את הדאווין. יש לה תחביב: מכוניות ומנועים. וגם מתלהבת מאד מהעיתונות והצילום.

קְלַארָה לא יודעת על קיומה של הליגה עד עמוק אל תוך העלילה. כשהיא מגלה זאת, היא מרגישה נבגדת על ידי שלוש הדמויות שהיא הכי אוהבת: אמה שלה, אַלֶגְרָה ובֶנִיסִיוֹ. הם לא בטחו בה והשאירו אותה מחוץ לסוד, מחוץ להרפתקה, מחוץ לכל. אחרי התגלית שלה, היא מתמלאת זעם שאיננה יודעת איך לשלוט בו.

אִיווָן מאוהב מאד בלַאוּרָה, שהיא האהבה הישנה והגדולה שלו. אִתָה יהיו לו הרבה חילוקי דעות מעורבים בניסיונות פגישה של האחות הקטנה של קרוס, קַנְדֶלָרִיָה, שתבלבל לו את החיים. פְרַנְסִיסְקוֹ, החבר הטוב של אִיווָן, גם הוא יצטרף לרביעייה האוהבת הזאת, מפני שהוא מאוהב בסתר באִיווָן.

קלארה, בדומה לאַלֶגְרָה, היא אשה החלטית. היא יותר חכמה מאַלֶגְרָה ויש לה הבנת חיים יותר עמוקה, בדיוק כמו אמה שלה. קלארה, אמנם, היא היחידה שאיננה חלק מהחיים המשותפים האלה וגם איננה שותפה לסוד, שהם לא מגלים לה רק כדי לשמור על מורשת אבותיהם כפי שאֵלֶה קבעו אותה אז. הם לא יודעים שקְלַארָה, כנראה, הרבה יותר קשורה לסיפור ממה שהם חושבים. וכן הם לא יודעים שאולי קלארה קשורה לאַלֶגְרָה בקשר הרבה יותר מוצק מזה של הידידות. כל זאת מפני שקלארה, למרות שלא יודעת על כך, היא בתו הביולוגית של ג'ינו, האיש שצַ'רְלִי תמיד אהבה.
 

שלושה הרפתקנים ואשה אחת

זהו, אם כן, סיפורם של שלושה הרפתקנים ואשה אחת שילחמו למען הצדק תוך כדי לבטים על אהבה ותשוקה בלתי אפשריות. הם ישחקו את המשחק שיוביל אותם, בסופו של דבר, להבין את הסיפור האמיתי של הוריהם ואת משמעות חייהם. בשביל החֶבְרָה הם ארבעה מטורפים, ארבעה מורדים נגד המערכת, ארבעה מאוהבים בחיים, ארבעה בני אדם שונים לחלוטין זה מזה, שיש להם חסרונות, טעויות, בלבולים ומעלות שהופכים אותם ליותר אנושיים, יותר אמיתיים - ולבני אדם מלאי חיים.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by